شما اینجایید : ایران وب >> سرور مجازی | VDS

پنل سرور مجازی

سرور مجازی چیست ؟

سرور مجازی ( VPS ) مخفف کلمه Virtual Private Server به معنای سرور مجازی خصوصی میباشد . سرور مجازی جزئی از یک سرور بزرکتر ( سرور اختصاصی ) است که توسط نرم افزارهای مختلف مجازی سازی همانند زن ( XEN ) ، اوپن وی زد ( Open VZ ) ، کی وی ام ( KVM ) ، ویرچوزو ( Virtuozzo ) ، وی ام ویر ( VMware ) و ... ساخته و مدیریت میشوند . به طور کلی سرویس میزبانی هست که به شما امکان دسترسی به کاربر ریشه سرور ( دسترسی ادمینی استریتور یا روت سرور ) و استفاده از منابع مشخص به همراه سیستم عامل و نرم افزارها و کانفیگهای مطابق با نیاز شما را میدهد . هر سرور مجازی می تواند طبق مشخصاتی که از قبل تعریف شده است میزان مشخصی از پردازنده ، رام ، هارد و پهنای باند سرور را به خود اختصاص دهد ، عملکرد سرور مجازی به طور کامل از سایر سرورهای مجازی روی یک سرور مجزا میباشد به طور مثال روی یک سرور اختصاصی میتواند تعدادی سرور مجازی ویندوز و همزمان تعدادی سرور مجازی لینوکس را بدون هیچ مشکل یا اختلال سرویس دهی نماید . سرورهای مجازی ایران وب در حال حاضر از طریق مجازی ساز وی ام ور( VMware ) ساخته و مدیریت میشوند لذا هر سرور مجازی دارای کرنل اختصاصی میباشد . همچنین ایران وب با در نظر گرفتن سیاست کاری خود مبنی بر حفظ کیفیت سرویس دهی اقدام به ارائه سرور مجازی با منابع اختصاصی مینماید و در همین راستا جهت پشتیبانی بهتر و ارائه سند و مدرک جهت اختصاصی بودن منابع سرور به مشتریان خود به طور رایگان پنل مجازی سازی با دسترسی های مورد نیاز شامل امکان نصب سیستم عامل توسط کاربر ، نمایش منابع واقعی سرور ، نمایش گراف از مصرف سخت افزار و پهنای باند اینترنت سرور مجازی ، دسترسی از طریق کنسول به سرور وسیستم عامل خود حتی در زمانهایی که شما به طور معمول به سرور دسترسی ندارید .


چه عواملی در قیمت سرور مجازی تاثیر گذار است ؟

یکی از نیازهای جدیدی که با پیشرفت اقتصاد و تکنولوژی جهانی به جامعه امروزی ما القا شده است استفاده از خدمات تحت فضای مجازی اینترنت است که از مطرح ترین این خدمات میتوان به خدمات بانکداری اینترنتی بانکها اشاره نمود . با توجه به سیر حرکتی پرسرعت و میل مردم جامعه به استفاده از خدمات تحت وب همگام با سازمانها و شرکتهای بسیار بزرگ (بانکها و سازمانهای دولتی ) هم اکنون در اکثر کسب و کارها و حتی گاها اشخاص حقیقی و حقوقی برای افزایش درآمد یا گسترش کسب و کار نیاز به داشتن وب سایت حس میشود . اکثرا افرادی که به سمت استفاده از این خدمات می آیند گاها اطلاعات چندانی از ارائه این توع خدمات نداشته و به همین جهت ممکن است با توجه به تفاوت قیمتهای ارائه شده در شرکتها مختلف دچار سردرگمی شوند و انتخاب سرویس مناسب برایشان کاری بسیار دشوار و حتی در دام افراد غیر متخصص و ارزان فروش گرفتار شوند . مهمترین نکته در خرید سرور مجازی واقعی و اختصاصی بودن منابع سرور مجازی خریداری شده توسط شما است ، متاسفانه با ازدیاد افراد غیر متخصص در زمینه فروش سرور مجازی و هاستینگ شاهد قیمتهای بسیار عجیب در سطح اینترنت برای ارائه این خدمات هستیم که اغلب با روش اورسل یعنی فروش سرور مجازی بیشتر از حد توانایی سخت افزاری و پورت شبکه سرور انجام و امکان پذیر میشود . در این روش نا عادلانه فروشنده با در اختیار داشتن سروری با منابع مثلا ۳۲ گیگابایت رم اقدام به فروش تعداد بسیار زیادی سرور مجازی فرضا با مجموع ۵۰ گیگابایت می نماید ، یعنی با اینکه ۳۲ گیگابایت رم در سرور اصلی وجود دارد و عملا توانایی این سرور در پشتیبانی از تعداد سرور مجازی با مجموع ۳۲ گیگابایت رم میباشد اما فروشنده اقدام به فروش ۵۰ گیگابایت رم می نماید به این روش روش اورسل گفته میشود که کاملا ضرر آن متوجه مصرف کننده و خریدار سرویس است چرا که شما با خرید مثلا یک سرویس با میزان رم ۱ گیگابایت و پرداخت هزینه این سرویس و تصور بر اینکه سرور مجازی ارزان قیمت خرید نمودید اما نمیتوانید بیش از مثلا ۲۵۶ مگابایت رم مصرف کنید چرا که سرویس به صورت اورسل شده به شما ارائه شده و سرور اصلی باید توانایی خود را بین سایر سرورهای مجازی روی سرور ساخته شده اند تقسیم کند پس در اینجا شما به ظاهر یک سریس رم ۱ گیگ خرید کردید اما در واقع نمیتوانید بیش از ۲۵۶ مگابایت رم خود را مصرف کنید ، این موضوع تنها برای رم سرور نیست و برای پردازنده ، هارد و پورت اینترنت سرور بسیار وضع بدتری برای شما ایجاد خواهد شد که انجام این روش فروش میتواند قیمت فروش این نوع سرویس دهنده ها را به میزان بسیار زیادی به نسبت سایر شرکتها همانند ایران وب که سرورهای خود را به طور اختصاصی و با منابع سخت افزاری واقعی ارائه میکنند کاهش دهد . مورد بعدی استفاده از سرورهای بسیار بزرگ برای ارائه سرور مجازی است ، برخی همکاران با تهیه سروهای بسیار بزگ مثلا با رم های بالای ۶۴ یا ۱۲۸ گیگ اقدام به فروش سرورهای مجازی ارزان قیمت می نمایند که در این حالت هم باز ضرر برای کاربر است چرا که پورت اینترنت سرور کشش تعداد زیاد سرور مجازی را نداشته و باعث کاهش سرعت سرور مجازی میشود. سطح ارائه خدمات و پشتیبانی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در نرخ سرویس دهی است که شرکت ارائه دهنده باید بتواند با دریافت هزینه متناسب پشتیبانی مناسب نیز ارائه کند چرا که یکی از مهمترین موارد در ارائه سرور و هاستینگ خدمات پس از فروش و پشتیبانی ارائه شده توسط شرکت میزبان است .

مزیتهای سرور مجازی نسبت به هاستینگ اشتراکی چیست ؟

بر روی سرور مجازی شما دسترسی کاربر ریشه سرور را دارید و میتوانید بنا به نیاز خود اقدام به نصب نرم افزارها ، کانفیگ سرور و انجام تغییرات مورد نیاز خود نمایید همچنین از لحاظ امنیت سرور با توجه به اینکه وب سایت های مختلف بر روی آن میزبانی نمیشوند و انجام کانفیگ سرور میتواند متناسب با سایت شما انجام شود لذا از امنیت بالاتری برخوردار میباشد .

مزیتهای سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی چیست ؟

شما باخرید سرور مجازی از ایران وب میتوانید از کلیه مزیتهای سرور اختصاصی بهره مند شوید چرا که کلیه استاندارهای ارائه سرور مجازی توسط ایران وب رعایت میشود از مزیتهای سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی میتوان به قیمت ارزانتر ، امکان خرید منابع پایین سرور و قیمت پاییین تر لایسنس کنترل پنل هایی نظیر سی پنل میباشد.

آخرین نوشته ها

خبرنامه